برنامه ریزی برای آمادگی آزمون GRE به کمک ۴ روش زمان‌بندی

GRE

مطالعه برای آزمون GRE می تواند یک کار بزرگ به نظر برسد، مانند کشتن اژدهایی که واژگان می خواهد و به جای آتش، مسائل ریاضی بیرون می‌ریزد. برای اینکه برنامه خود را برای آمادگی آزمون GRE بیشتر مدیریت کنید، به یک برنامه مطالعه نیاز دارید. در این راهنمای کامل جهت برنامه ریزی مطالعه GRE، ما درباره این موارد صحبت می‌کنیم:

 •  چرا شما به یک برنامه نیاز دارید

 •  چه مواردی را هنگام تهیه یک برنامه باید در نظر بگیرید

 •  چهار نمونه برنامه مطالعه GRE که می‌توانید استفاده کنید

 •  راهنمایی جهت تهیه برنامه شخصی خود

برای یادگیری نحوه مقابله با اژدهای آمادگی GRE  ادامه مطلب را بخش به بخش بخوانید!

چرا به یک برنامه مطالعه GRE احتیاج دارید؟

شما ممکن است فکر کنید چرا نمی توانم فقط یک کتاب مقدماتی را باز کنم، هر روز روی چند مسئله کار کنم و سپس به همین منوال به خوبی پیش بروم؟ اما با انجام دادن اینکارها، شما موفق نخواهید شد و استفاده از یک برنامه مطالعاتی مخصوص GRE برای موفقیت شما ضروری است، به سه دلیل:

 1.  به طور موثرتری از زمان استفاده خواهید کرد!

اگر مطالعه خود را برنامه‎ریزی کرده‎اید، وقت بسیار کمتری را هدر می‎دهید تا بفهمید در آن روز / هفته / ماه از زمان آماده سازی خود، چه کاری باید انجام دهید. برنامه شما در هر لحظه به شما می‎گوید که از آن به بعد کجا بروید، تا روز آزمون!

۲. از مسیر منحرف نمی‌شوید!

شما بدون داشتن برنامه، بسیار آسان در روند مطالعه GRE منحرف خواهید شد و در پایان، بسیار کمتر از آنچه که قصد داشتید مطالعه کرده‌اید. اگر اهداف مشخصی را برای خود برنامه‌ریزی نکرده باشید، ممکن است بعضی روزها احساس کنید که واقعاً نیازی به مطالعه برای GRE ندارید و با این کار، بین بازه‌های زمانی مطالعه، به طور نامرتب فاصله بیاندازید. یک برنامه مطالعه GRE به شما کمک می‌کند در مقابل خودتان پاسخگو باشید.

نکته: ما پیشروترین برنامه آنلاین آماده‌سازی GRE جهان را ایجاد کرده‌ایم که با شما و نقاط قوت و ضعف شما سازگار است.

مطمئن نیستید چه چیزی بخوانید؟ سردرگم هستید که چگونه نمره خود را بهبود ببخشید؟ ما به شما راهنمای دقیقه به دقیقه می دهیم.

برای کسب نمره عالی GRE نیازی به برنامه آمادگی ندارید. اما ما اعتقاد داریم که PrepScholar بهترین برنامه موجود برای آماده سازی GRE، در حال حاضر است؛ به خصوص اگر برای سازماندهی برنامه مطالعه خود دچار مشکل هستید و نمی‎دانید چه چیزهایی را بخوانید.

۳. برنامه آمادگی را به شیوه راهبردی انجام خواهید داد 

این دلیل آخر مهمترین دلیل است. اگر برنامه مطالعه GRE ندارید، ممکن است آمادگی شما خیلی موثر نباشد. یک طرح به شما کمک می‌کند تا حوزه‌های مشخصی را که باید در برنامه آمادگی خود به آن بپردازید به روش راهبردی، هدف قرار دهید. شما می‌توانید بدون توجه به نقاط ضعف‌تان صدها مسئله تمرینی حل کنید و بدون یادگرفتن تکنیک ها و راهکار های جدید به برنامه مطالعاتی خودتان ادامه دهید، اما به این نکته توجه کنید که شما با این روش فقط وقت خود را هدر میدهید و آمادگی شما برای شرکت در آزمون تغییر چندانی نخواهد کرد.

ملاحظات مهم برای انتخاب برنامه مطالعه GRE

هنگام انتخاب برنامه مطالعاتی، باید موارد مهمی را در نظر بگیرید که در ادامه درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم:

 • کدام بخش آزمون GRE مهمتر است؟

تقریباً برای همه برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، بخش‌های کمی و verbal اهمیت بیشتری دارد. گاهی اوقات این مسئله کاملاً آشکار خواهد شد. شما باید زمان بیشتری را برای مطالعه در بخش مهم‌تر صرف کنید. برنامه‌هایی را انتخاب کنید که ممکن است هر دو نمره را مهم بدانند‌، در این صورت، شما باید زمان آماده‌سازی GRE خود را به طور مساوی بین دو بخش تقسیم کنید.

به طور کلی، هیچ برنامه‌ای به بخش نوشتار تحلیلی اهمیت زیادی نمی‌دهد. بمباران کردن آن به طور کامل می‌تواند یک پرچم قرمز باشد، اما حتی اگر شما یک برنامه متمرکز بر نوشتن را درخواست می‌کنید ، زیاد آن را سخت نکنید.

 • چقدر می خواهید نمره خود را افزایش دهید؟

هر چه بخواهید امتیاز خود را بیشتر کنید، باید بیشتر مطالعه کنید. در اینجا چند نمونه از تخمین زمانی ما برای افزایش نمره آورده شده:

۵ امتیاز = ۴۰ ساعت

۱۰ امتیاز = ۸۰ ساعت

۲۰ امتیاز = ۱۶۰ ساعت

۳۰ امتیاز = ۲۴۰ ساعت

توجه داشته باشید که این موارد مربوط به افزایش کلی امتیاز است و نه افزایش امتیاز یک بخش.

بنابراین ۴۰ ساعت می تواند به شما کمک کند تا ۵ امتیاز یک بخش را کسب کنید، یا برای هر دو بخش حدود ۲.۵ امتیاز کسب کنید.

طبق این تخمین‌های زمانی، افزایش ۳۰ نمره GRE شما بسیار دشوار است و افزایش بیش از ۳۰ امتیاز تقریبا غیر ممکن است. این به این دلیل است که GRE برخی از مهارت‌های ریاضی و خواندن را، که ایجاد آن‌ها قبل از شرکت در آزمون دشوار است، درگیر می‌کند. در ضمن، اینکه شما به چه میزان نمره GRE خود را افزایش می‌دهید به هدف شما بستگی دارد.

 • چقدر زمان دارید؟

آزمون چه زمانی برگزار می‌شود؟ ماه بعد؟ دو ماه بعد؟ چهار ماه دیگر یا … (با فرض اینکه تا حد خوبی به زبان انگلیسی تسلط دارید، احتمالاً بیش از چهار ماه نیازی به آماده سازی ندارید، مگر اینکه واقعاً بخواهید آن افزایش ۳۰ واحدی را داشته باشید!).

اینکه شما قبل از آزمون چقدر وقت دارید‌، همراه با کل ساعت‌هایی که برای مطالعه نیاز دارید، تعیین می‌کند که چند ساعت در هفته باید مطالعه کنید. بنابراین، اگر پنج امتیاز می‌خواهید و یک ماه وقت دارید، برنامه مطالعه GRE شما در هفته حدود ده ساعت خواهد بود.

اگر هنوز در این آزمون ثبت نام نکرده‌اید و می‌دانید که هفته‌ای چقدر وقت آزاد برای اختصاص دادن دارید، می‌توانید بهترین تاریخ آزمون را بر اساس این اطلاعات انتخاب کنید. بنابراین اگر پنج امتیاز می‌خواهید اما می‌توانید فقط پنج ساعت در هفته مطالعه کنید، تاریخ آزمون را دو ماه دیگر انتخاب کنید.

نحوه استفاده از نمونه برنامه‌های مطالعاتی GRE

ما چهار نمونه طرح مطالعه GRE برای شما ایجاد کرده‌ایم. در اینجا برخی از راهنمایی‌های لازم برای استفاده از برنامه‌های مطالعه در زیر آمده است:

 • قبل از شروع هر برنامه مطالعاتی ، شما باید یک خط پایه (baseline) ایجاد کنید. این به معنای شرکت در یک آزمون آزمایشی و رسمی GRE است تا تصور کنید که اگر فردا در این آزمون شرکت کنید چه نمره می‌گیرید. با این کار شما نقاط قوت و ضعف خود را متوجه شده و همچنین می‌فهمید که برای قبولی در آزمون چند نمره کم دارید. من تنظیمات پایه‌ای را در هر طرح مطالعه قرار داده‌ام. فقط حتما به این نکته توجه داشته باشید که این کار اولین کاری است که باید هنگام شروع انجام دهید!
 • تمام برنامه‌های ما بر این فرض هستند که شما یک بخش اصلی و ثانویه برای اهداف GRE دارید. بخش اصلی همان بخشی است که می‌خواهید در آن امتیاز بیشتری کسب کنید. اگر در هر قسمت تقریباً نمره برابر می‌گیرید، بخش اصلی باید همان قسمتی باشد که در آن ضعیف‌تر هستید، برای اینکه نمره خود را به سطح بخش دیگر برسانید، باید خود را بیشتر آماده کنید.
 • در طول هر هفته، همه کارها با یک ترتیب پیشنهادی، ارائه می‌شوند؛ اما لازم نیست که خیلی به خودتان سخت بگیرید _تا زمانی که الگوهای کلی بازبینی را دنبال می‌کنید، سپس ارزیابی می‌کنید‌ و بر اساس نقاط ضعف، ارزیابی خود را بازبینی می کنید. به عنوان مثال، ابتدا باید در همه برنامه‌ها خط پایه خود را انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید چند جلسه مرور محتوا را برای بخش‌های اصلی و ثانویه خود جایگزین کنید (به جای انجام تمام ساعات اولیه و سپس به ترتیب سایر ساعات ثانویه)، کار خوبی است.
 • ما فرض کردیم که شما به تست‌های تمرینی و بخش‎های کامل تمرین GRE خود دسترسی دارید. من به شما توصیه می‌کنم قبل از شرکت در آزمون رسمی، از دو آزمون PowerPrep زمان‌بندی شده برای تنظیم پایه و سپس به عنوان آخرین تست تمرینی خود استفاده کنید.
 • اگر از هر یک از این برنامه‌ها استفاده می‌کنید، به شما توصیه می‌کنم که در راهنمای رسمی ETS سرمایه‌گذاری کنید و همچنین تهیه یک کتاب مقدماتی و شاید برخی منابع دیگر را برای اهداف مرور در نظر بگیرید.
 • این برنامه‌های مطالعه GRE شامل ترکیبی از زمان اختصاص یافته به مرور محتوا و بررسی استراتژی است. مرور محتوا زمانی است که اساس اصلی خود را برای بخشی ایجاد کنید. از نظر Quant، این به معنای فراتر رفتن از مفاهیم و انجام مسائل تمرینی برای تقویت این مفاهیم است. از نظر Verbal ، این در درجه اول به معنای یادگیری واژگان و تمرین خواندن و تجزیه متن‌های پیچیده است.
 • مرور استراتژی زمانی است که نحوه برخورد خود با آزمون را تمرین کنید. بنابراین مواردی مانند اطمینان از اینکه می‌توانید با سرعت کافی به سوالات پاسخ دهید، کار بر روی قالب‎های سوال که با آنها دست و پنجه نرم می‌کنید و همچنین بهترین راهکارهای حذف فرآیند را پیدا کنید. شما احتمالاً قسمت زیادی از زمان بررسی استراتژی خود را صرفاً کار روی مسائل تمرینی به سبک GRE خواهید کرد. کتاب‌های مقدماتی مکان بسیار خوبی برای کمک به استراتژی هستند.
 • این برنامه‌های مطالعاتی GRE، متکی بر شناسایی و هدف‌گیری نقاط ضعف شما است. بنابراین در یک جلسه بررسی محتوا یا استراتژی، وقت بیشتری را صرف چیزهایی کنید که با آن‎ها دست و پنجه نرم می‎کنید.

این برنامه‎ های مطالعه GRE همچنین شامل خلاصه‌نویسی برای فعالیت‎های مختلف است. معنی این اصطلاحات اینجاست:

 • قالب آزمون را مرور کنید: به دنبال آنچه انتظار دارید در روز آزمون با آن روبرو شوید، بگردید.
 • کسب اطلاعات: مشکلات نادرست موجود در آزمون/بخش را شناسایی و برطرف کنید. در زمینه‌های ضعف خود که باید برای آمادگی خود هدف قرار دهید، چه در محتوا و چه در استراتژی خود‌، یادداشت‌های مفصلی یادداشت کنید. بنابراین اگر متوجه شدید که در بیان Quant  مشکل دارید‌، توجه داشته باشید که می‌توانید آن مفاهیم را مطالعه کنید. اگر در Verbal وقت خود را تمام می‎کنید، توجه داشته باشید که می‌توانید روی کاهش سرعت خود نیز کار کنید.
 • مرور محتوا: روی ایجاد پایه دانش خود برای یک بخش کار کنید. این به معنای بررسی مفاهیم ریاضی برای Quant و کار روی واژگان و متن‎های پیچیده برای Verbal است. همیشه برای نقاط ضعف خود بیشترین هدف‌گذاری را انجام دهید!
 • مرور استراتژی: تا رسیدن به روز آزمون استراتژی‌تان را مرور کنید. این می‎تواند شامل تمرین هدفمند سوالات GRE باشد (یا اگر در زمینه مدیریت زمان کار می‎کنید). بیشتر وقت خود را روی نقاط ضعف خود متمرکز کنید!
 • خلاصه نویسی تحلیلی را تمرین کنید: چندین درخواست را از بخش رسمی موضوعات موضوع و مجموعه رسمی مباحث را انتخاب کنید. سپس چند دقیقه به خود فرصت دهید تا رئوس مطالب مربوط به هر یک را بنویسید.
 • تکمیل یک بخش آزمون [اولیه / ثانویه]: یک بخش آزمون ۲۰ سوالی را به صورت زمان‌بندی شده در Verbal یا Quant کامل کنید. حتماً دستورالعمل‌های مربوط به محدودیت‌های زمانی را دنبال کنید!

نمونه برنامه مطالعه اول  : ۱ ماه، ۵ امتیاز

احتمالاً در یک ماه، حتی با ۱۰ ساعت مطالعه در هفته نخواهید توانست پیشرفت بزرگی در درک محتوای اساسی و مفاهیم GRE داشته باشید. بنابراین برای این طرح، شناسایی نقاط ضعف محتوا، که به راحتی قابل حل هستند ضروری است و روی راهکارهای  ایجاد امتیازات بیشتر در حاشیه کار می‎شود. مانند همگام نگه داشتن سرعت و پاسخ دادن به هر سوال.

تعهد زمانی هفتگی برای این طرح ۱۰ ساعت در هفته است. به شرطی که بتوانید زمان کافی را برای انجام کامل یک کار جامع اختصاص دهید (مثل شرکت در یک آزمون آزمایشی)، می‌توانید این زمان را به هر طریقی که می‎خواهید تقسیم کنید _ احساس نکنید که فقط می‌توانید یک کار را در یک روز یا یک جلسه انجام دهید. وظایف به ترتیب پیشنهادی ذکر شده‌اند اما در صورت نیاز می‌توانید اصلاحات جزئی انجام دهید. این طرح با هدف بهبود ۳ امتیاز در بخش اصلی شما و ۲ امتیاز در بخش ثانویه شما انجام می‎شود.

منبع : https://www.prepscholar.com/gre/blog/gre-study-plan/

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معرفی شبکه‌های عصبی
آموزشی
مهدیه صفرپور

شبکه‌ی عصبی مصنوعی فراتر از مغز انسان؟!

شبکه‌های عصبی مصنوعی، شاخه‌ای از هوش مصنوعی است که امروزه کاربردهای فراوانی در حوزه‌های مختلف از جمله پیش بینی، داده‌کاوی، پردازش تصویر، علوم پزشکی و مهندسی، اقتصاد و …دارند.